3 مزایای مصرفی نخود قرمز بوکان در بهبود سردرد میگرنی!

ارزش غذایی نخود:

به ازای هر 100 گرم نخود خشک پخته شده، 60 درصد آب حاوی 8.9 گرم پروتئین، 2.6 گرم چربی و 27.4 گرم کربوهیدرات است و می تواند 686.5 کیلوژول گرما ایجاد کند.

1. نخود سرشار از اسید فولیک، پتاسیم، منیزیم، فسفر، روی، مس و ویتامین B1 است و همچنین حاوی مقدار مشخصی نیاسین، ویتامین B6، اسید پانتوتنیک، کلسیم و فیبر است.

نخود اثرات آشکاری در مصرف مکمل های خون و کلسیم دارد و بهترین غذا برای بیماران دیابتی و فشار خون است.

2. نشاسته نخود قرمز بوکان مزه شاه بلوط دارد و به راحتی جذب و هضم می شود، غذای مقوی برای شیرخواران و سالمندان است.

دانه ها را می توان به عنوان یک ادرار آور، یک کهکشان، درمان بی خوابی، پیشگیری از آکنه و بیماری کیسه صفرا استفاده کرد.

نخود

3. محتوای پروتئین خالص نخود 28%، 5% چربی، 61% کربوهیدرات و 4-6% فیبر است.نخود حاوی بیش از 10 نوع اسید آمینه است که هر 8 نوع اسید آمینه لازم برای بدن انسان در دسترس است، و محتوای آن حتی بیشتر از جو دو برابر بیشتر است.

4. نخود نیز یک مکمل اسید آمینه گیاهی خوب است که ارزش پزشکی و بهداشتی بالایی دارد و نمی توان آن را برای رشد فکری کودکان، رشد استخوان ها و آمادگی جسمانی افراد میانسال و مسن دست کم گرفت.

میزان پروتئین نخود معمولاً بیش از 25 درصد است. سین کیانگ منطقه اصلی تولید کننده نخود در کشور ما است با توجه به مزایای محیط جغرافیایی، محتوای پروتئین نخود بیش از 28 درصد است.

نخود یک گیاه علفی حبوبات است که منشا آن غرب آسیا و خاور نزدیک است و بزرگترین گیاه لوبیا در جهان است. عمدتاً در هند و پاکستان توزیع می شود و به لوبیاهای نشاسته ای تعلق دارد نه سویا.

ارزش غذایی نخود:

محتوای پروتئین: 21.20 گرم پروتئین در 100 گرم نخود

این یک حبوبات غنی از نشاسته و پروتئین است. همچنین یک ماده غذایی با ارزش غذایی نسبتا بالا، سرشار از انواع ویتامین ها، مواد معدنی و عناصر کمیاب است.